Зустріч радіоаматорів України і Сербії в КПІ ім. Ігоря Сікорського

 

      24 лютого 2018 року, на базі радіотехнічного клубу ПолітехнікUT7UZA КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося позачергове засідання K-DX-CC клубу. Всі ми з нетерпінням чекали цього дня. До нас завітали дорогі гості з Сербії – Храніслав Мілошевич та Олена Буякович – відомі сербські вчені, професори, доктори фізико-математичних наук з Університету м. Приштина, які прибули в Київ на міжнародну наукову конференцію. Першим, як завжди, зустрів старого приятеля в Києві Микола Гострий. Десятки років тому вони познайомились в аматорському ефірі й стали навіки нерозлучними друзями.

Початок зібрання: хвилююча зустріч старих друзів: (Зліва-направо) М. Сергієнко (UX0UN), Х. Мілошевич (YT1AD), М. Гострий ( UT5UT).

   Для нас Храніслав Мілошевич відомий як великий друг України, і як всесвітньо відомий Радіоаматор з великої Букви - організатор і оператор видатних і рідкісних міжнародних радіоаматорських DХ-експедицій в екзотичні країни світу, найвіддаленіші куточки земної кулі, на рідкісні острови світових океанів. Незважаючи на щільний графік перебування у Києві, гості присвятили нам весь суботній день. Радості зустрічі старих друзів не було меж – багато з нас були вже раніше особисто знайомі з Храніславом, а ті, хто вперше зустрівся з ним, отримали величезне задоволення від знайомства і спілкування з дуже цікавою людиною.                                                                                               По старій, добрій традиції Президент клубу K-DX-CC Сергій Литвинов (UX1UA) відкрив зібрання. Почалася зустріч з Гімна і Прапора Сербії. Храніслав розповів про свою Батьківщину, про перші кроки в аматорське Радіо, студентські роки, свої наукові захоплення, викладацьку роботу в Університеті Приштини, де він працює професором.

                                         Рідна Сербія. Батьківщина. Містечко Вітоновац. "Антенне господарство" Храніслава Мілошевича ( YT1AD)                        А потім почалося хвилююче дійство – розповіді та спогади про наше добре старе і сучасне Радіо. Захоплення DX, Contests, QSL's, Awards, DX-peditions !  Храніслав показав на великому екрані і прокоментував декілька своїх знаменитих і найулюбленіших DX-peditions на острови Тихого океану: Baker Isl. (K1B);  Swains Isl. (N8S), де було встановлено світовий рекорд з кількості зв’язків, а DX-pedition на Swain Isl (N8S) була признана кращою радіоаматорською експедицією року у світі !; Rotuma Isl. (3D2R); Conway Reef (3D2C) !   На фото:  ці рідкісні QSL's-картки  були розіслані радіоаматорам світу за проведені звязки з цими експедиціями.

      

   

   Ми дізналися багато нюансів про ці експедиції, про тяжку працю з організації та під час роботи з нами, радіоаматорами, в ефірі! Навіть не здогадувалися, що з нетерпінням чекаючи, працюючи з цими експедиціями, наші колеги роблять для нас усе можливе і неможливе щоб забезпечити нам велике задоволення і підвищити наш DXCC рейтинг! Члени клубу передали всім учасникам команди Храніслава наші найкращі побажання успіхів, міцного здоровя і удачі, творчих досягнень на благо нашого улюбленого Ham-Radio.                                                                                  На відзначення його видатних заслуг перед світовою радіоаматорською спільнотою президент клубу K-DX-CC Сергій Литвинов (UX1UA) від імені колективу всесвітньо відомої фірми RigExpert презентував нашому дорогому гостю два комплекти найсучасніших антенних аналізаторів “АА” для успішного налаштування апаратури і антен в його рідкісних і важливих для нас DX-експедиціях.

   Подарунки від фірми RigExpert вручає С. Литвинов (UX1UA)

    Потім були сила-силенна запитань, на які кожний отримав чіткі, оригінальні і мудрі відповіді. Людині, яка побувала більше як в 120 країнах світу, є почесним членом багатьох світових радіоаматорських організацій і спільнот, зустрічалася з видатними діячами, політиками, вченими, радіоаматорами країн на усіх континентах землі було про що розказати нам! Затамувавши подих, ми слухали ці романтичні розповіді і пишалися нашим колегою, нашим дорогим Храніславом – другом України, великим радіоаматором і чудовою душевною людиною! Далі все перейшло в теплу задушевну бесіду.                                                                                                                                                                                          Храніслав пообіцяв якнайчастіше спілкуватися з нами. Домовилися, навесні, в теплу пору року організувати в Києві спільну конференцію радіоаматорів України і Сербії.


Фото на згадку …

   Про цю хвилюючу подію і теплу зустріч були зроблені записи в гостьовій книзі радіотехнічного клубу “Політехнік” UT7UZA, КПІ ім. Ігоря Сікорського.

     Сумно було розлучатися з нашими сербськими друзями, але ми сподіваємось на нові зустрічі в ефірі та на Київській землі. Щасти тобі, друже, – наш дорогий Храніславе Мілошевичу (YT1AD) !                                                                          І приємна новина для всіх радіоаматорів України від самого Храніслава ! Дуже скоро його і його товаришів голоси будуть звучати на радіоаматорських діапазонах з дуже рідкісної країни світу! З якої ? Наберіться терпіння ! Дуже скоро Ви самі будете учасником цієї надзвичайної і хвилюючої події!

З повагою,  Сергієнко М.І. (UX0UN) – керівник радіотехнічного клубу “Політехнік” UT7UZA,                                                                      КПІ ім. Ігоря Сікорського