Поздоровляємо радіоаматорів-гірників з Днем Шахтаря!
Кожного року, по традиції - в останню неділю серпня місяця широко відмічається одне з найулюбленіших свят на Україні - День Шахтаря ! Це великий день, професійне і народне свято людей гірничих професій!
Шахтарська професія - основа і гарант цивілізації! Тому що, все її результати діяльності використовуються людством завдяки роботі гірників: корисні копалини, будівельні матеріали, паливно-енергетичні ресурси, руди чорних, кольорових і благородних металів - все це добувають гірники! Професія складна, важка, героїчна, яка потребує спеціальної професійної, духовної та фізичної підготовки. У цій професії немає оманливого лоску. Тут можуть працювати тільки мужні і справжні чоловіки. Серед шахтарів немає слабаків, слабких духом і тілом. Вони завжди цінують міцну чоловічу дружбу, гідність і гордість за свою професію! Це глиби! Жодна професія в світі так не овіяна легендами, піснями, описана романами, віршами і прозою, виставами, байками та спогадами, кіно і телефільмами!
У міжнародному ефірі багато радіоаматорів, представників гірничого братства, які високо несуть авторитет, честь і славу гірничої професії! Вони з успіхом працюють на шахтах, розрізах, кар'єрах на видобутку корисних копалин, в проходці, обслуговуванні складних гірничих машин і комплексів. Вони складають основу висококваліфікованих фахівців на поверхневому комплексі шахти, в системах зв'язку, вентиляції, автоматизації, життєзабезпечення, енергопостачання.
І завжди гриміли на весь світ унікальні гірницькі радіоаматорскі колективи з шахтарських країв України, основи і кістяк яких складали великі ентузіасти радіоаматори - шахтарі! Все, з самого початку - від гвинтика до наймогутніших антен було зібрано їх золотими руками. Згадаймо в цей день унікальний колектив і легедарний радіоаматорський клуб UK5MAF з міста Лисичанська, Луганської області - багаторазових чемпіонів світу, Європи!
Зібралися члени легендарної колективки, друзі і гості. Герої ! Ще декілька годин тому деякі з них працювали на своїх робочих місцях на глибині сотень метрів під землею
Гірники-аматори - це особливий народ, мудрий, творчий, працьовитий і відповідальний!
І навіть у день цього свята - Дня Шахтаря, як би не хотілося побути вдома, з рідними і друзями, попрацювати в ефірі з цікавими DX - робота є робота, і багато з них опустяться на сотні метрів під землю і будуть працювати в шахтах на своїх робочих місцях даючи країні вугілля - надзвичайно цінне для країни в нинішній час енергетичне паливо.
За допомогою високопродуктивних автоматизованих виїмкових комплексів шахтарі ведуть підземний видобуток корисних копалин.
На фото: очисний вибій, "Шахтоуправління Покровське", Донецької області. Машиніст виїмкової комплексу - Заслужений шахтар України, повний Кавалер "Шахтарської слави" Володимир Опанасенко (UR5IDL) - управляє роботою очисного комбайна. Глибина розробки - 1150 метрів від денної поверхні!
А нагорі, після зміни, вдома його чекає сім'я і улюблене Ham-Radio! ДЯКУЄМО тобі Володя за нелегкий шахтарську працю і ПИШАЄМОСЯ твоїми високими результатами в радіоаматорстві - Ham - Radio!
На фото: найвищі нагороди "Шахтарська слава" за доблесну шахтарську працю. Повними кавалерами цих високих авторитетних нагород є багато радіоаматорів-гірників!
Я сам пройшов усі сходинки шахтарських університетів, і знаю ціну шахтарському шматку хліба. Низький уклін людям цієї героїчної професії, які опускаються в шахти і добувають для нас вугілля, руду, нафту і газ! Шахти, кар'єри, рудники, розрізи дають тепло і енергію, забезпечують шахтарські міста і селища робочими місцями, житлом, інфраструктурою.
В цей істинно шахтарський день, за традицією зберуться друзі після зміни і підйому "на-гора", сядуть за столами шахтарські сім'ї, щоб відзначити це душевне свято. І звичайно ж, першу чарку піднімуть мовчки за друзів які вже не повернуться до нас, і про яких залишилася тільки світла пам'ять ... А потім затягнуть душевно свої улюблені пісні: "А молодого коногона ...", "Спят курганы темные", "В светлом небе Донецком"," Давно не бывал я в Донбассе ",
73! З глибокою повагою і вдячністю, вклоняюся Вам низько друзі мої! Сергієнко Микола Іванович, UX0UN. У далекому минулому ГРОЗ (гірничий робітник очисного забою) шахти "Білицька", Добропільського району, Донецької області. Гірсничий й інженер, випускник Дніпропетровського гірничого інституту. Керівник радіоклубу "Політехнік" UT7UZA, КПІ.
У подарунок усім Радіоаматор-шахтарям пісня про славну шахтарську працю!
https://www.youtube.com/