Успіх радіоаматорів-конструкторів України і КПІ ім.Ігоря Сікорського в XII Міжнародній науково-технічній конференції "Проблеми телекомунікацій -2018" КПІ ім. Ігоря Сікорського
16-20 квітня 2018 року в інституті телекомунікаційних систем (ІТС) КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася XII Міжнародна науково-технічна конференція “Проблеми телекомунікацій”. Учасниками конференції були відомі в Україні та зарубіжні вчені, науковці, викладачі, студенти Університету та радіоаматори – конструктори України. На Конференції були представлені учасники 12 країн світу, а за статусом вона мала високий міжнародний рейтинговий рівень. Найкращі доповіді були нагороджені Дипломами-сертифікатами КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Відкриття Конференції. Виступає проректор Університету, Академік НАН України М.Ю. Ільченко ( UT5UME)
Учасники конференції, відомі вчені з телекомунікацій та зв'язку.
Шановні учасники конференції, відомі вчені з телекомунікацій та звязку
Крім «традиційних» секцій конференції, пов'язаних з різними напрямками науки і техніки в галузі телекомунікацій, в цьому році була вперше організована секція «Технічна творчість радіоконструкторів України». У доповідях на цій секції були представлені технічні ідеї і практичні результати робіт радіоаматорів, що займаються винахідницькою та конструкторською діяльністю – свого роду "Start-up" розробками.
Конференція відкрилася знайомством учасників, на чолі з проректором Університету, академіком НАН України Михайлом Ільченком (UT5UME), діючих експонатів та зразків представлених на виставку радіоаматорами-конструкторами. Зацікавленість, враження, коментарі і подяки від відомих вчених з світовим іменами, та спеціалістів різних напрямків телекомунікацій підтвердили, що цей день був бенефісом, гордістю і тріумфом досягнень радіоаматорів України !
Перший обмін враженнями від виставки: (зліва–направо) Сергій Литвинов (UX1UA), проректор Університету з наукової роботи Михайло Ільченко (UT5UME), Сергій Бунін (UR5UN).
Головне пленарне засідання конференції відкрив і привітав учасників зібрання голова оргкомітету, проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАН України Михайло Ільченко (UT5UME). Організація і умови проведення конференції були були на найвищому рівні. За положенням, на пленарному засіданні, від кожної з 8 секцій конференції мав виступити один представник, але оргкомітет попередньо розглянувши актуальність, наукову і практичну цінність усіх представлених доповідей, – на головне пленарне засідання виніс цілих 3 (!) доповіді радіоаматорів! Присутнім в залі маститим науковцям і фахівцям з телекомунікацій наші радіоконструктори представили свої новітні досягнення і розробки як у своїх доповідях, готових конструкціях, так і з демонстрацією QSO-наживо! Всі виступи отримали високу оцінку і теплі аплодисменти підтримки:
- Володимир Джулай (UY2UA) – Новітні технології звязку на базі SDR комплексів.
- Олександр Казанцев (UT0UN) – Мультифункціональна програма MixW4 для проведення цифрових видів радіозвязку (RigExpert). - Олександр Антонов (UR4MCB) - Аналізаторі параметрів і налаштування антен, фільтрів та коаксіальніх ліній ( RigExpert).
Виступ на конференції Володимира Джулая (UY2UA). Ми слухали і пишалися нашим колегою, радіоконструктором з великої Літери ! Високопрофесійна доповідь, продемонстровані прямо в залі можливості і практичні результати нового SDR конструкції UY2UA просто зачарували учасників конференції ! Талант ! Щасти тобі наш друже!
Демонстрацію і можливості нової розробки SDR UY2UA проводить Олександр Приліпко (UX1UX)
Під час цих доповідей, в “живому ефірі” доповідачі демонстрували звязки-QSO з віддаленими країнами світу. Показали присутнім професійно виготовлені зразки новітньої телекомунікаційної техніки (антенних аналізаторів, інтерфейсів компанії RigExpert; новітніх SDR, підсилювачів РА, радіокомпонентів та інш.
Особливо слід відмітити активну участь в організації та проведенні виставки діючих експонатів команду наших друзів-радіоаматорів з RigExpert – Сергія Литвинова (UX1UA), Олексія Яковлєва (UT5UY), Олега Шумана (UT5UML), Олександра Казанцева (UT0UN ), Олександра Антонова (UR4MCB).
Творчий колектив RigExpert завжди дивує світ своїми новітніми унікальними розробками !
Розробки світового рівня компаніїї RigExpert представлені на виставці: "Розробки радіоконструкторів"
Молоді і талановиті Олександри (Антонов і Казанцев) з RigExpert, приймають поздоровлення за прекрасні виступи від професора, д.т.н., відомого у світі радіоаматора - Сергія Буніна (UR5UN)
Виступ Олександра Казанцева (UT0UN, RigExpert). Один з відомих світових вчених в області телекомунікацій, професор з Німеччини Volkmar Bruckner висловив свої щирі захоплення розробками радіоаматорів Україниі (Сергій Бунін, Volkmar Bruckner , Олександр Казанцев).
Все готово для демострації "живого звязку - QSO" учасникам конференції за допомогою новітньої програми MixW4 RigExpert. (До речі, перша QSO була проведена з Китаем - BG8RTM ! Антенна - манюсінький GP за вікном і QRP ! )
Ми щиро вдячні Сергію Литвинову (UX1UA) і колективу RigExpert за творчу і успішну участь в роботі конференції! На фото : Сергій Литвинов (UX1UA) та Микола Сергієнко (UX0UN) біля стенду RigExpert
По секції радіоаматорів – конструкторів були також заслухані доповіді:
• Бунін Сергій (UR5UN) – Внесок самодіяльної творчості радіоаматорів в розвиток науки и техніки зв'язку
• Георгій Чліянц (UY5XE) – Виникнення и етапи розвитку радіоаматорського конструювання в Україні
• Радкевич Олександр (UX7UW) – Новітні розробки в галузі мікроелектронікі – засоби зв'язку високочастотних трактів засобів передач.
• Бобров Віктор (UT3UV) – Новітні технології та засоби зв'язку в міжнародніх змаганнях радіоаматорів в світі.
• Сергієнко Микола (UX0UN), Соколенко Денис (UT7UZA ) – Технічна творчість конструкторів радіотехнічного клубу “Політехнік” UT7UZA КПІ. Минуле і сьогодення, 1924 – 2018.
• Єрмачков Вячеслав (US0HZ) – Розвиток систем зв'язку в сучасних військових силах.
• Братчик Роман (UT7UA, ex. EM1U, EM1KO) – Розвиток технологій та засобів зв’язку на полярній базі “Академік Вернадський” в Антарктиді.
На виставці діючих експонатів радіоаматорів-конструкторів були представлені:
• Аналізатори для виміру параметрів і налаштування антен, фільтрів та коаксіальніх ліній. До речі, ці прилади продаються в США, Японії, Німеччині, Канаді та інших передових країн світу під маркою компанії “RigExpert”, створеної їх розробниками. Основу інтелектуальної та творчої бази “RigExpert” складають випускники КПІ різних років.
• Програмне забезпечення MixW4 для здійснення багатьох видів цифрового зв'язку на коротких і ультракоротких хвилях. Це програмне забезпечення також є популярним у всьому світі.
• Демонструвався протокол цифрового зв'язку FT-8, що дозволяє здійснювати радіозв'язок при відношенні “сигнал–шум” в місці прийому мінус 30 децибел. Розробником цього протоколу є американський радіоаматор Джозеф Тейлор (позивний K1JT), який є лауреатом Нобелівської премії за видатні відкриття в області астрофізики. Наші конструктори поліпшили деякі характеристики цього протоколу і включили його в розроблений комплекс програм для цифрового зв'язку (MixW4), який демонструвався на виставці.
• Демонструвався короткохвильовий приймач, побудований на основі програмної реалізації (SDR - software defined radio), параметри якого перевищують параметри приймачів кращих зарубіжних фірм.
• Демонструвалася робоча система управління приймачами, передавачами і антенами, розташованими в різних країнах і на різних континентах, що дозволяє створювати географічно розподілені вузли радіозв'язку.
Загальний вигляд виставки "Розробки радіоконструкторів України"
Новітні розробки підсилювачів PA для широкого спектра радіочастот представив один із провідних радіоконструкторів України Олександр Приліпко (UX1UX). Усі його конструкції від початку і до кінця виконані на вітчизняній базі радіокомпонентів. Технічні характеристики, надійність, дизайн, привабливість як завжди - на найвищому рівні ! Так тримати , Олександре!
Новітні розробки підсилювачів UX 1500 виконаних Олександром Приліпко (UX1UX)
Велику увагу і зацікавленість викликав виступ на конференції нашого колеги-радіоаматора, відомого на весь світ полярного радиста, учасника 3 полярних зимівок на українській полярній станції "Академік Вернадський" - Романа Братчика (UT7UA, EM1U, EM1KО) з доповіддю: "Розвиток технологій та засобів зв’язку на полярній базі “Академік Вернадський” в Антарктиді"
Антарктида. Полярна станція України "Академік Вернадський". Науковець і радист полярної станції - Роман Братчик ( UT7UA, EM1U, EM1KO)
Зі щирим захопленням учасники виставки знйомилися з творчою спадщиною дослідника та літописця нашої радіоаматорської історії - Георгієм Члиянцем (UY5XE) ! А це десятки книжок, сотні статей по нашому дорогому Ham-Radio! Бажаємо тобі дорогоий Георгію незгасаючого запалу і енергії в твоїй благородній праці і творчості!
Доповідачами і авторами представлених експонатів є члени радіотехнічного клубу «Політехнік» - випускники КПІ багатьох років і сьогоднішні студенти. Клуб існує з 1924 року, коли в стінах КПІ з'явилася перша аматорська радіостанція (R1KPI) в Україні.
Особисто мені, на конференції, було надзвичайно приємно відчувати гордість, повагу і тепле відношення до діяльності і ролі радіоконструкторів з боку учасників конференції, керівництва КПІ, і моїх друзів-колег. Я пишаюсь тим, що у 2018 році виповнюється особисто для мене приємний ювілей - 40 років як я очолюю радіотехнічний клуб "Політехнік" UT7UZA КПІ! Не будучи професійним фахівцем в галузі телекомунікацій, мені довірено керувати самодіяльною науково-технічною організацією нашого Університету , членами якої є вчені, викладачі, інженери, студенти та радіоаматори не тільки КПІ, а й багатьох міст і областей України. Радіоклуб Політехнік відіграє важливу роль у навчально-виховному процесі КПІ, являється прекрасною школою для молоді яка захоплюється цим унікальним технічним хоббі, а також для підготовки майбутніх фахівців та науковців з рзних областей телекомунікацій, електроніки, енергозбереження та захисту довкілля.
Приємно отримати подяку за успішну участь у XII Міжнародній конференції "Проблеми телекомунікацій" радіоаматорів України та радіотехнічного клубу Політехнік "UT7UZA" КПІ від проректора, академіка НАН (до того ж - радіоаматора (UT5UME) - Михайла Ільченка. Зліва направо: Микола Сергієнко, Михайло Ільченко, Сергій Литвинов.
Секція і виставка «Технічна творчість радіоконструкторів України» отримали високу оцінку учасників 12–ї міжнародній конференції в галузі телекомунікацій. Запропоновано в майбутньому проводити науково-технічні конференції в області телекомунікацій із залученням самодіяльних радіоаматорів–конструкторів з виставками результатів їхньої творчості.
Наш чудовий і творчий колектив радіоаматорів, учасників конференції разом з проректором КПІ – Михайлом Ільченком.
Наступного дня (18.04.2018 р.), проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАН України Михайло Ільченко від імені керівництва КПІ і учасників конференції тепло поздоровив наш дружній колектив з Міжнародним Днем радіоаматора і вручив усім учасникам-радіоаматорам конференції Сертифікати-дипломи за організацію та успішну участь у її роботі.
18 квітня 2018 року - Міжнародний день Радіоаматора! Учасники Конференції після нагородження. (зліва направо: сидять Сергій Бунін (UR5UN), Георгій Чліянц (UY5XE), Микола Сергієнко (UX0UN), Павло Кошельников (UT2CQ). Стоять: Роман Братчик (UT7UA), Олександр Андрєєв (M0LUX, London, UK), Олександр Радкевич (UX7UW), Микола Гострий (UT5UT), Юрій Шаталов (UX7MR), Сергій Хрипко (UR9QQ)
Ми щиро вдячні усім, хто відгукнувся на участь в роботі конференції! Учасниками конференції були радіоаматори з різних куточків України та зарубіжних країн. Прекрасну наукову доповідь на 3 -й секції конференції зробив професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри "Мікроелектронних інформаційних систем" Запорізької державної інженерно академії, і до того ж відомий радіоаматор Сергій Хрипко (UR9QQ) !
Перша спроба виявилася вдалою і щасливою! Участь у цій конференції - це великий плюс для усіх нас: і себе показали і у інших повчилися. Заслужили любов і повагу, підняли свій рейтинг і авторитет в очах керівництва КПІ ім. Ігоря Сікорського, учасників конференції і радіоаматорів України! Запрошуємо наших дорогих друзів–аматорів, у кого є оригінальні ідеї, розробки, технічні і спортивні досягнення у наступному році прийняти активну участь в XIII Міжнародній Конференції “Проблеми телекомунікацій “ і підняти ще вище авторитет радіоаматорів України. Чекаємо на Ваші пропозиції.
Сердечною дякую усім за допомогу, за Вашу творчу участь, мої дорогі друзі і колеги, в роботі конференції незважаючи на зайнятість, проблеми і обставини ! Пишаюся Вами, гордий за Ваші світлі і розумні голови, золоті руки! Ми завжди чекаємо на Вас, двері нашого радіотехнічного клубу "Політехнік" UT7UZA КПІ ім. Ігоря Сікорського завжди відкриті для Вас ! Телефонуйте: 050-380-95-78, дивіться і читайте наш сайт - радіотехнічного клубу "Політехнік" UT7UZA КПІ : ut7uza.kpi.ua
Я завжди з Вами ! З повагою, Микола Сергієнко (UX0UN), член оргкомітету конференції, керівник радіотехнічнго клубу “Політехнік” UT7UZA, КПІ ім. Ігоря Сікорського, м. Київ Україна