Участь і успіхи радіоконструкторів клубу "Політехнік" UT7UZA в XVI Міжнародній науково-технічній конференції "Песрспективи телекомунікацій - 2022" НН ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського
Радіотехнічний клуб "Політехнік" UT7UZA КПІ ім. Ігоря Сікорського бере свій початок.з далекого 1925 року, коли вперше в Україні відкрився радіогурток, організатором і керівником якого був відомий вчений-радіотехнік Володимир Васильович Огієвський.
Нові покоління, вже на протязі більше 97 років продовжують славні традиції клубу і відомі в КПІ творчими технічними досягненнями, конструкторською діяльністю і спортивними здобутками. Членами нашого клубу є студенти, викладачі, співробітники КПІ, школярі м. Києва. Клуб як структура офіційно зареєстрований в міжнародних радіоаматорських організаціях, і в КПІ за Наказом Ректора Михайла Згуровського. Відома у всьому світі аматорська радіостанція клубу UT7UZA має найвищу за класом міжнародну ліценцію для роботи в ефірі yа всіх аматорських діапазонах і усіма видами модуляції. Клуб має свій міжнародний сайт http://ut7uza.kpi.ua.
На початку розвитку радіоаматорства в світі, відомим американським радіоаматором Полом Сегалом (Paul Segal, W9EEA), був розроблений кодекс радіоаматора, одним із пунктів якого є те, що радіоаматор повинен бути прогресивним, іти в ногу з науково-технічним прогресом. Цей кодекс завжди був і є актуальний для нашого клубу. Ми постійно працюємо над підвищенням і вдосконаленням технічного рівня клубу - розробкою і впровадженням новітніх технічних розробок. Наш радіотехнічний клуб використовує в своїй діяльності найновіші види радіозв’язку, які базуються на новітніх досягненнях комп’ютерних технологій. Наприклад, розроблений Нобелевським лауреатом, нашим колегою радіоаматором Джо Тейлором (W1JT), новітній вид зв’язку FT-8 дозволяє потужністю в 1 Вт проводити стійкі зв’язки на відстані до 20000 км, на що іншими видами модуляцій потрібно не менше як один кіловат потужності. Цей вид зв’язку дозволяє приймати сигнали з рівнем на 30 дБ нижчим рівня шуму.
Однією з головних подій в діяльності нашого клубу стали започатковані в 2018 році за ініціативою відомих вчених в області радіотехники, проф., д.т.н., радіоаматора зі світовим ім’ям, почесного члена нашого клубу Сергія БУНІНА та директора ІТС КПІ академіка НАН України Михайла ІЛЬЧЕНКА, - щорічні участі нашого клубу в традиційних Міжнародних науково-технічних конференціях “Перспективи телекомунікацій” які щорічно проводить Інститут телекомунікаційних систем (ІТС) КПІ ім. Ігоря Сікорського. Для нашого колективу це стало почесним визнанням і стимулом підвищення творчості і досягнень.
Ось і в 2021-2022 рр. радіоконструкторами клубу під керівництвом досвідченого радіоконструктора Миколи ЯТЧЕНКА UR8UZ, на традиційну XVI Міжнародну науково-технічну конференцію “Перспективи телекомунікацій 2022” ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського ми представили 8 новітніх розробок:
- Генератор сигналів на мікросхемі Si5351;
- КВ трансивер на діапазони 1.8 – 30 мс.;
- Автоматичний антенний тюнер ATU-100;
- Універсальний прилад, що містить вимірювач АЧХ, ГСС, функціональний генератор і ВЧ-вольтметр;
- Aнтенний тюнер AT-1000;
- Ступінчатий атенюатор;
- Комутатор 8 антен на 2 робочих місця.
Ці діючі розробки крім виступу на пленарному засіданні були представлені і на діючій виставці конференції “Перспективи телекомунікацій 2022” ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Дозвольте ознайомити Вас, наших дорогих читачів та друзів радіоаматорів з підготовкою нашого клубу до XVI Міжнародної конференції "Перспективи телекомунікацій - 2022", учасниками якої були відомі вчені і фахівці з технологій та новітніх засобів радіозвязку з багатьох країн світу та України.
На фото (зліва-направо) : Микола Ятченко UR8UZ, досвідчений радіоконструктор і керівник новітніх розробок членів клубу; Микола СЕРГІЄНКО UX0UN, керівник радіотехнічного клубу "Політехнік" UT7UZA.
Члени нашого клубу - розумні та надійні помічники - студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Коротка інформація про розробки клубу "Політехнік" в 2021 - 2022 роках, для підвищення ефективності радіозвязку:
Генератор сигналів на мікросхемі Si5351 призначений для:
- налаштування діапазонних смугових фільтрів;
- фільтрів низької частоти (ФНЧ);
- кварцевих фільтр;
-укладання меж діапазонів приймачів;
- вимірювання чутливості приймачів.
Автоматичний антенний тюнер ATU-100 призначений для узгодження імпедансів між трансивером і підсилювачем потужності, а також між трансивером і фідером антен.
Універсальний прилад, що містить вимірювач АЧХ, ГСС, функціональний генератор і ВЧ-вольтметр