Участь і успіхи радіоконструкторів клубу "Політехнік" UT7UZA в XVI Міжнародній науково-технічній конференції "Песрспективи телекомунікацій - 2022" НН ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського

Радіотехнічний клуб "Політехнік" UT7UZA КПІ ім. Ігоря Сікорського бере свій початок.з далекого 1925 року, коли вперше в Україні відкрився радіогурток, організатором і керівником якого був відомий вчений-радіотехнік Володимир Васильович Огієвський.

Нові покоління, вже на протязі більше 97 років продовжують славні традиції клубу і відомі в КПІ творчими технічними досягненнями, конструкторською діяльністю і спортивними здобутками. Членами нашого клубу є студенти, викладачі, співробітники КПІ, школярі м. Києва. Клуб як структура офіційно зареєстрований в міжнародних радіоаматорських організаціях, і в КПІ за Наказом Ректора Михайла Згуровського. Відома у всьому світі аматорська радіостанція клубу UT7UZA має найвищу за класом міжнародну ліценцію для роботи в ефірі yа всіх аматорських діапазонах і усіма видами модуляції. Клуб має свій міжнародний сайт http://ut7uza.kpi.ua.
   На початку розвитку радіоаматорства в світі, відомим американським радіоаматором Полом Сегалом (Paul Segal, W9EEA), був розроблений кодекс радіоаматора, одним із пунктів якого є те, що радіоаматор повинен бути прогресивним, іти в ногу з науково-технічним прогресом. Цей кодекс завжди був і є актуальний для нашого клубу. Ми постійно працюємо над підвищенням і вдосконаленням технічного рівня клубу - розробкою і впровадженням новітніх технічних розробок. Наш радіотехнічний клуб використовує в своїй діяльності найновіші види радіозв’язку, які базуються на новітніх досягненнях комп’ютерних технологій. Наприклад, розроблений Нобелевським лауреатом, нашим колегою радіоаматором Джо Тейлором (W1JT), новітній вид зв’язку FT-8 дозволяє потужністю в 1 Вт проводити стійкі зв’язки на відстані до 20000 км, на що іншими видами модуляцій потрібно не менше як один кіловат потужності. Цей вид зв’язку дозволяє приймати сигнали з рівнем на 30 дБ нижчим рівня шуму. 
   Однією з головних подій в діяльності нашого клубу стали  започатковані в 2018 році за ініціативою відомих вчених в області радіотехники, проф., д.т.н., радіоаматора зі світовим ім’ям, почесного члена нашого клубу Сергія БУНІНА та директора ІТС КПІ академіка НАН України Михайла ІЛЬЧЕНКА, - щорічні участі нашого клубу в традиційних Міжнародних науково-технічних конференціях “Перспективи телекомунікацій” які щорічно проводить Інститут телекомунікаційних систем (ІТС) КПІ ім. Ігоря Сікорського. Для нашого колективу це стало почесним визнанням і стимулом підвищення творчості і досягнень.

   Ось і в 2021-2022 рр. радіоконструкторами клубу під керівництвом досвідченого радіоконструктора Миколи ЯТЧЕНКА UR8UZ, на традиційну XVI Міжнародну науково-технічну конференцію “Перспективи телекомунікацій 2022” ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського ми представили 8 новітніх розробок:

- Генератор сигналів на мікросхемі Si5351;
- КВ трансивер на діапазони 1.8 – 30 мс.;
- Автоматичний антенний тюнер ATU-100;
- Універсальний прилад, що містить вимірювач АЧХ, ГСС, функціональний  генератор і ВЧ-вольтметр;
- Aнтенний тюнер AT-1000;
- Ступінчатий атенюатор;
- Комутатор 8 антен на 2 робочих місця.
   Ці діючі розробки крім виступу на пленарному  засіданні були представлені і на діючій виставці конференції “Перспективи телекомунікацій 2022” ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського. 
    Дозвольте ознайомити Вас, наших дорогих читачів та друзів радіоаматорів з  підготовкою нашого клубу до XVI Міжнародної конференції "Перспективи телекомунікацій - 2022", учасниками якої були відомі вчені і фахівці   з технологій та новітніх засобів радіозвязку  з багатьох країн світу та України.

На фото (зліва-направо) : Микола Ятченко UR8UZ, досвідчений радіоконструктор і керівник новітніх розробок членів клубу;  Микола СЕРГІЄНКО UX0UN, керівник радіотехнічного клубу "Політехнік" UT7UZA.

Члени нашого клубу - розумні та надійні помічники - студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Коротка інформація про розробки клубу "Політехнік" в 2021 - 2022 роках, для підвищення ефективності радіозвязку:

                                                                Генератор сигналів на мікросхемі Si5351 призначений для:
- налаштування діапазонних смугових фільтрів;
- фільтрів низької частоти (ФНЧ);
- кварцевих фільтр;
-укладання меж діапазонів приймачів;
- вимірювання чутливості приймачів.

Автоматичний антенний тюнер ATU-100 призначений для узгодження імпедансів між трансивером і підсилювачем потужності, а також між трансивером і фідером антен.

Універсальний прилад, що містить вимірювач АЧХ, ГСС, функціональний генератор і ВЧ-вольтметр

СТУПІНЧАТИЙ АТТЕНЮАТОР

За допомогою цього приладу можна легко налаштувати діапазонні смугові фільтри (ДСФ), фільтри низької частоти (ФНЧ), кварцеві фільтри, виміряти характеристики кварцевих резонаторів і відібрати їх з близькими характеристиками (параметрами).

КВ - трансивер 1.8 - 50 МГц

КВ – трансивер  призначений для проведення двосторонніх радіозвязків в діапазонах частот 1.8 – 30 МГц  такими видами модуляції як: SSB (USB, LSB), CW, усіма видами цифрового зв’язку. Трансивер побудований за класичною схемою з одним перетворенням частоти. В якості VFO та  ВFO використовується синтезатор на базі мікросхеми Si5351, причому на всіх діапазонах частота VFO вибрана вище  сигналу радіочастоти, що забезпечує кращу селективність по дзеркальному каналу. Селективність по сусідньому каналу забезпечується 8-ми кристальним кварцевим фільтром. Переналаштування по частоті проводиться валкодером

АНТЕННИЙ ТЮНЕР АТ - 1000

Антенний тюнер АТ-1000  призначений для узгодження імпедансів між підсилювачем потужності та фідером антени.
Діапазон робочих частот: 1.8 – 30 мГц. Максимальна потужність – 1000 Вт.

КОМУТАТОР  АНТЕН РАДІОСТАНЦІЇ НА 2 РОБОЧИХ МІСЦЯ

Комутатор  антен на 2 робочих місця призначений для комутації 8 антен на колективній радіостанції. Комутація проводиться за допомогою шістнадцяти потужних малогабаритних реле. Комутатор забезпечує блокування одночасного включення однієї і тої ж антени на 2 робочих місця. Комутатор містить також вимірювач КСХ, який можна також використати як вимірювач прохідної потужності радіосигналу радіостанції. Вибір потрібної антени проводиться перемикачем. Індикація вибраної антени на кожному робочому місці відображається за допомогою відповідного  світлодіода  зеленого кольору.

ХАРАКТЕРИСТИКИ- діапазони робочих частот : 1,8 – 50 МГц
- комутована потужність – 1000 Вт
- точність відліку КСХ : + / - 10 %...
- споживана потужність: 10 Вт

Висловлюємо щиру вдячність організаторам XVI Міжнародної конференції “Перспективи телекомунікацій- 2022”, за запрошення колективу радіотехнічного клубу "Політехнік" UT7UZA для участі в цьому важливому для нас заході. На фінальному пленарному засіданні радіоконструктори клубу висловили бажання як найпродуктивніше співробітничати та використовувати наш потенціал з НН ІТС, та іншими творчими колективами з спільними розробками для військово-промислового комплексу України.

Попереду багато творчих планів, і нові зустрічі на XVII Міжнародній конференції "Перспективи телекомунікацій" у 2023 році

73! З повагою, керівник радіотехнічного клубу "Політехнік" КПІ ім. Ігоря Сікорського, - починаючи з 1975 року, Микола Сергієнко, UX0UN.