Радіотехнічний клуб "Політехнік" UT7UZA КПІ ім. Ігоря Сікорського. Історія і сьогодення

  Вас вітає радіоаматорський клуб Політехнік” КПІ ім. Ігоря Сікорського! Welcome to amateur radio club "Polytechnic" KPI named after Igor Sikorsky!     Поглянувши на навчальний корпус № 22 Інституту енергозбереження та енергоменджменту (ІЕЕ) КПІ ім. Ігоря Сікорського Ви побачите антени, які обертаються в напрямках різних країн світу та континентів. Вони належать всесвітньовідомому радіотехнічному клубу «Політехнік», членами якого є студенти, викладачі та співробітники нашого славнозвісного університету, студенти ВУЗів Києва, які свій вільний час присвячують улюбленій справі – аматорському радіо ( Ham Radio ).

                     Це QTH нашого радіоклубу ( 22 навчальний корпус КПІ ім. Ігоря Сікорського).                                                   

Історія радіоклубу починається з далекого 1925 року, коли в КПІ, відомим вченим-радіотехніком, професором Огієвським Володимиром Васильовичем, був заснований радіоаматорський гурток, на базі якого і створений радіотехнічний клуб Київського політехнічного інституту!

                                           Професор Огієвський В.В.– засновник радіогуртка в КПІ і  нашого майбутнього радіоклубу !   

Враховуючи величезний науковий авторитет проф. Огієвського В.В. як видатного творця радіопередавальних центрів в Україні та СРСР, і враховуючи величезну зацікавленість студентів КПІ електро- та радіотехнікою,  керівництво КПІ виділило в затишному хіміко-технологічному корпусі КПІ для радіогуртка прекрасне приміщення з 4 кімнат!

Пишаємось! В цьому красені-корпусі ХТФ КПІ, починаючи з 1925 року розпочали діяльність радіогурток та колективна радіоаматорська станція R1KPI.                                        

В 1925 році, під керівництвом В.В. Огієвського вийшла в ефір перша в CРСР клубна аматорська короткохвильова радіостанція з позивним сигналом – R1KPI, і  перший радіозвязок з радіоаматорами світу провів сам Володимир Васильович, який був чудовим радіотелеграфістом! Про ті далекі знаменні історичні події в житті нашого клубу нагадують QSL-картки з позивними  R1KPI та EU-RA-58  !

                                                                    Історичні QSL - картки радіоаматорської станції нашого клубу.                                                                                                                                                                                                               Слід зазначити, що завдяки Володимиру Васильовичу в КПІ було відкрито радіотехнічний факультет, де протягом 30 років В. Огієвський працював на посаді декана і 40 років завідувача кафедри радіотехніки! Підготував десятки докторів та кандидатів наук! Читав лекції з електротехніки Ігорю Сікорському, Сергію Корольову, Борису Патону та багатьом іншим. Росте на території КПІ старий платан, посаджений особисто Володимиром Васильовичем. Це память про нашого вчителя, відомого вченого і чудову людину. 

Клуб творчо і плідно працював усі роки, зробивши перерву у своїй роботі лише в 1941– 1945 роках. Незважаючи на важкі післявоєнні часи -  ентузіазму аматорів по відродженню клубу  не було меж! Досвід ветеранів та молодого поповнення  створили новий, ще більш могутний колектив і технічну базу! І протягом десятків років успішно звучать у міжнародному ефіри позивні аматорської станції нашого радіоклубу:

R1KPI, EU-RA-58, EU-5KAD, UB5KAG, UK5UAS, UK5UDX, UT4UWV, UT7UZA

  Були і скрутні часи в житті нашого колективу, коли ми в силу різних обставин залишились без приміщень, техніки.  Та коли в 1974 році закінчилося будівництво корпусу № 22, ідучи назустріч побажанням студентів, рішенням керівництва КПІ та завдяки значній допомозі колишнього військового радиста, декана ФГЕМА, професора Винославського В.М. радіоклубу було надано чудове приміщення на 7 поверсі корпусу № 22, де і понині працює творчий колектив ентузіастів, продовжуючи славетні традиції клубу і завжди відчуваючи допомогу і підтримку керівництва КПІ, громадських і студентських організацій інституту.   Про результати нашої роботи протягом десятиліть красномовно говорять наші досягнення, представлені у цьому короткому фотозвіті. Переглядаючи матеріали, зверніть увагу на інтерєр нашого клубу - все, від сучасної техніки, антен, до естетичного оформлення приміщення, ремонти в кімнаті - усе зроблено руками наших талановитих аматорів, і в першу чергу - наших дорогих студентів університету.

Сучасне QTH (місцезнаходження ) нашого клубу: корпус № 22 КПІ

Ми памятаємо і цінуємо історію і досягнення нашого колективу …

 

Сьогодення нашого клубу

Це вже історія… Музей радіоламп.

Гордістю клубу, його візитною карткою стали потужні обертові антени, розроблені та змонтовані членами клубу. Завдяки цьому аматорська станція клубу встановлює зв’язки з найвіддаленнішими країнами і куточками нашої планети !

Одна із антен клубу, сконструйована і виготовлена своїми руками !

Азимутальний пульт управління обертовими антенами клубу

 Аматорська радіостанція клубу UT7UZA має ліцензію Державного комітету зв’язку України найвищої категорії № 0073/1/К, видану на дозвіл працювати в ефірі в усіх аматорських діапазонах, усіма видами модуляції, виділених Міжнародним союзом електрозв’язку (IARU), штаб-квартира якого знаходиться в Швейцарії. Зв’язки в ефірі ми проводимо телеграфом, телефоном, цифровими та іншими сучасними видами модуляції, популярними мовами світу, якими володіють наші оператори.

 Наш клуб завжди був на передньому краї усіх визначних подій – від Олімпійських ігор 1980 року (RК50) до встановлення зв'язку з екіпажем славнозвісного човна “Ра”, очолюваного Туром Хейєрдалом, а також з унікальною альпіністською експедицією, що здійснила складне сходження на найвищу вершину світу – Еверест! До речі, все радіооснащення цієї експедиції було розроблено та виготовлено членами нашого клубу В.Черевком (UB5CA), АЧичко (UB5DW), Ю. Мединцем (UB5UG)!

 Використовуючи спеціальні та меморіальні позивні ЕМ5Т, EM90KPI, ЕR5U, USOU, RYOU, UT70U, члени нашого клубу активно працювали в міжнародному ефірі на честь знаменних історичних дат, видатних міжнародних подій. Починаючи з 1925 року і до сьогоднішнього дня клуб продовжує свою славну історію. Змінювався світ, на його карті з’являлися та зникали багато країн, і з усіма цими країнами радіостанція КПІ встановлювала рідкісні радіозв'язки, знаходячи там друзів і однодумців.

 Радіоаматорів нашого клубу вітали в ефірі такі відомі особи – радіоаматори як: Король Йорданії Хусейн (JY1), Прем’єр-міністр Індії Раджів Ганді (VU2RG), Король Іспанії Хуан Карлос (EA0JC), Президент Італії Франческо Коссіга (I0FCG), Президент Аргентини Карлос Менем (LU1SM), Віце-прем'єр Болгарії Румен Гечев (LZ1MS), Генеральний секретар ООН У Тан (XZ2TH), відомий вчений та мандрівник Тур Хейєрдал (LI2B), Прем’єр-міністр островів Кука Томас Девіс (ZK1AN), відомі на весь світ американські радіоаматори-мандрівники, подружжя Iris (W6QL) та Lloyd (W6KG) Colvins та багато інших! Наш радіоклуб став міжнародною штаб-квартирою радіоаматорів більш ніж 70-країн світу.

 Стіни клубу прикрашають високі міжнародні нагороди – кубки та дипломи за перемогу в різних змаганнях та досягненнях, грамоти та відзнаки багатьох країн світу і України! Історія та творче життя нашого клубу завжди в центрі уваги великої міжнародної радіоаматорської сім’ї, а клуб є одним з найпопулярніших серед подібних аматорських колективів світу.

 Протягом багатьох років клуб є справжньою школою науково-технічної творчості для талановитої молоді. Радіоаматори клубу пройшли шлях від лампово-когерентних до сучасних систем на основі останніх досягнень мікросхемотехніки та мікроелектроніки.

 Тисячі студентів КПІ пройшли в радіоклубі справжню школу конструювання та розроблення складної техніки, стали відомими спеціалістами в галузі нових видів зв’язку, радіотехніки, конструювання антенних систем, електропостачання та автоматики, мікросхемотехніки, приймально-передавальної апаратури, дослідження її впливу на людину та довкілля. Члени нашого клубу мають чудову можливість поглибити свої знання іноземних мов, географії, комп’ютерної техніки. електроніки, отриманих в університеті. Використовуючи набуті знання і навички, вони успішно продовжують свій творчий шлях, працюючи провідними фахівцями на підприємствах, в навчальних і наукових закладах, не пориваючи творчі зв’язки з клубом, активно допомагаючи йому у вирішенні складних проблем сьогодення.

 Ми пишаємось відомими вченими, членами нашого клубу такими як: доктор технічних наук, академік НАН України, проректор НТУУ “КПІ” М.Ю. Ільченко (UТ5UМЕ), докторами технічних наук, професорами С.І. Тетельбаум, Г.П (  ), Н.Волернер (  ). Апреленко (UB5DX), В.Л. Черевко (UB5СА, Бунін С.Г. (UR5UN, ex.UB5UN). та багатьма іншими, які удостоєні високих урядових нагород, Державних премій і почесних звань.

Бунін_Сергій_Георгійович_(2)

 Сергій Бунін, та його творча спадщина...

 Ми пишаємося нашими друзями-радіоаматорами , які продовжують славні традиції своїх видатних колег! 

Унікальними науковими та практичними розробками завжди дивує світ член нашого клубу  Володимир Джулай UY2UA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Джулай,UY2UA    

Ми віддаємо шану і повагу нашим друзям радіоаматорам, які під час навчання і роботи в КПІ віддавали всі свої сили, енергію і талант розвитку клубу, зростанню його популярності й авторитету! Дякуємо вам! Ви завжди разом з нами: А.Чічко (UВ5DW, UR5DW), Л. Чорногородський, В.Піхур, В.Вдовенко, Розборський (UYL), А. Рожнетовський (UТ5ВР), М. Шапринський (UТ5ВW), Кірсей В.О. (UY0UA), А.Кисельов, В.Зозуля, головний конструктор фірми «Alga Short-wave» в м. Монреаль (Канада) О.І. Юшин (UХ3UА, VЕ2ХАА), Я. Чекалюк та багато інших…

  В житті клубу було багато яскравих сторінок і видатних особистостей, які завоювали йому честь і славу на спортивних аренах. Це неодноразові чемпіони Світу та Європи – заслужені майстри спорту Г. Рум’янцев (UВ5UВ, UА1DZ), А. Ковальов (UK5UAA), М. Поліщук (UТ5UРL), Т. Зражевська , Ю. Малиновський (UТ5UО), Н. Асауленко , І. Тирік, А. Лякін (UТ2UВ), А. Кириленко (UТ3UY), С. Василенко (UТ3UА), Ю. Оніпко (UТ4UZ, VE3DZ),Д. Сташук (UТ5UGR), 

  Один з кращих футболістів світу, в недалекому минулому  головний тренер команди “Динамо” Київ Сергій Ребров (UТ5UDХ), поєднує на найвищому рівні футбол та захоплення радіоаматорством, також є членом нашого колективу. До того ж Сергій, як радіоаматор, має спортивні досягнення і здобутки набагато вищі ніж футбольні!

Сергій Ребров, та його улюблені справи в житті – Футбол і Ham-Radio !

 

 

Ми підтримуємо творчі зв’язки з радіоаматорами багатьох навчальних закладів світу, часто зустрічаємось з ними. У нас побували аматори – колеги з 70 країн світу – студенти, міністри, вчені, дипломати, бізнесмени, спортсмени, кіноактори, керівники підприємств, про візити яких свідчать записи в книзі почесних гостей.

 Матеріально-технічна база радіоклубу використовується також у навчальному процесі – тут проводяться показові лекції, практичні роботи на тему “Вплив електромагнітного випромінювання промислових і побутових приладів, апаратури, комп’ютерів, телевізорів, мобільних телефонів та стільникового зв’язку на людину і довкілля”.

Робоча зустріч з керівництвом університету на чолі з Ректором, академіком НАН України – Згуровським М.З., які ознайомились з роботою і досягненнями клубу.

Зустріч з керівниками нашого Університету

Наші дорогі і незвичайні гості 

 У нас в гостях - всесвітньо відомий майстер танцю, Народний артист України - Г.М. Чапкіс.

 Наш гість з Казахстану, колега-радіоаматор Геннадій Хонін (UN7QF), доктор богословських наук, Ректор духовної семінарії (Алмати, Казахстан), МСМК, чемпіон світу з радіоспорту.

Кожного року, 18 квітня, ми урочисто відзначаємо в нашому клубі Міжнародний День Радіоаматора. Вітання та найкращі побажання усім від членів нашого клубу на честь цієї знаменної події.

Щорічна зустріч членів клубу з нагоди Міжнародного Дня Радіоаматора

   В 2015 році в житті нашого клубу відбулася знаменна подія – колектив відзначив славний ювілей: 90-річчя з дня заснування! Ми працювали в ефірі спеціальним позивним EM90KPI ! Були проведені тисячі радіозвязків з десятками країнами світу! І кожному оператору в різні куточки світу були розіслані спеціальні картки про цю знаменну подію і наш рідний КПІ !

   Колектив клубу вдячний за постійну увагу і надзвичайно велику допомогу нашому радіоклубу «Політехнік» керівництва НТУУ «КПІ» – академіків НАН України, ректору університету М.З. Згуровському, проректорам Ю.І. Якименку, М.Ю. Ільченку, Киричку П.О., директора ІЕЕ Денисюка С.П., випускникам нашого інституту, які надають значну спонсорську допомогу – Д.Й. Андрієвському та Р. П. Киселю. Ми завжди будемо пам’ятати підтримку клубу - деканів факультетів ГЕМА, ГТФ - В.М.Винославського, О.А.Пирського, В.В.Смирнова, першого директора інституту енергозбереження та енергоменеджменту А.В. Праховника.

 Ми завжди раді новому поповненню клуба, і в першу чергу – першокурсникам нашого університету! Для Вас завжди гостинно відчинені двері у світ романтики нашого улюбленого, найпопулярнішого у світі технічного захоплення–аматорського Ham-Radio!

  Запрошуємо до нашого колективу всіх бажаючих займатися аматорським радіо, а також молодь України, яка після закінчення школи бажає навчатися в КПІ імені Ігоря Сікорського, Інституті енергозбереження та енергоменеджменту, на інших факультетах і інститутах університету, отримуючи такі необхідні та престижні професії сьогодення.

Ми чекаємо на вас !  Welcome to Ham-Radio !

Наша адреса :

03056, м. Київ, вул. Борщагівська 115, корпус №22, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, 7 поверх, кім. 708. Тел.: 050-380-95-78, (ux0un@ukr.net) 

Проїзд : метро “КПІ”; швидкісні трамваї №№ 1 або 3, маршрутки 411, 433, 442, 820 ( зупинка – вул. Польова (Янгеля).

 

 

З усіх питань Ви можете зателефонувати нам за номером : 050- 380-95-78

 

або написати:   ux0un@ukr.net

 

 

 

 

 

 

 З повагою, керівник радіоклубу “Політехнік” з 1977 року, викладач кафедри інженерної екології, КПІ імені Ігоря Сікорського, Микола Сергієнко UX0UN, DXCC # 1